Wednesday 27 January 2021 - 11:10:02
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰:۰۲

رونمائی از افزونه اینستاگرام کلوپ PFC Instagram برای Phpfox

نویسنده وبلاگ : امیر بصیر

تعداد بازدید : 239 بازدید
تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶:۰۴
تگ ها : PFC Instagram   Instagram_for_Phpfox   اینستاگرام   اینستاگرام کلوپ    

 • نام افزونه: افزونه اینستاگرام کلوپ
 • ورژن های پشتیبانی شده: 3 و 4 Phpfox
 • عملکرد: کاربران شما خواهند توانست، توسط این افزونه، تصاویر اینستاگرام خود را در سایت شما به نمایش بگذارند.
 • زبان های استفاده شده: PHP, MySql, JavaScript, HTML, CSS
 • برنامه نویس و طراح: امیر بصیر

با سلام!

اگر افزونه هائی که تا بحال نوشته ام، توجه کرده باشید، اکثرا افزونه هائی مدیریتی مثل کارهای فرید هستند که فقط مدیر سایت می تواند تنظیمات را انجام دهد، برای مثال:

افزونه اسکنر و حرف دل، افزونه طراحی قالب، افزونه اسلایدر کلوپ و ...

که البته در بعضی از این افزونه ها، کاربران نیز می توانند کار کنند، برای مثال، اسکنر کلوپ، که کاربران می توانند حرف دلهای خودشان را بنویسند، ولی به نظرم، افزونه اینستاگرام کلوپ، اولین تجربه حرفه ای من خواهد بود که کلا کاربران با آن سروکار خواهند داشت.

توضیحات:

توسط این افزونه کاربران شما قادر خواهند بود که صفحه ای اختصاصی در پروفایل خود بنام اینستاگرام داشته باشند، و تمامی اطلاعات را از طریق سایت شما دنبال کنند، و همچنین تمامی کاربران خواهند توانست، بدون مراجعه به اینستاگرام، از طریق سایت شما از تصاویر ارسالی، پسندها، دنبال کنندگان و ... باخبر شوند.

لازم به ذکر است که این مثل افزونه های دیگری که برای اسکریپت های متفاوت نوشته شده، و مخصوص مدیر سایت است نیست، بلکه همه کاربران سایت شما بدون محدودیت می توانند که صفحه مخصوص برای اینستاگرام در سایت شما داشته باشند.

به نظرم، این ماژول، یکی از حرفه ای ترین ماژول های Phpfox خواهد بود که از این بابت خوشحال هستم.

 • ورژن 3.1.1.0: ما در ورژن 3.1.1.0 تغییرات کلی در فایل Redirect دادیم که بصورت کاملا هوشمند، موقع برگشت از اینستاگرام، اطلاعات را در دیتابیس ذخیره می کند. همچنین امنیت این فایل را بالا بردیم. قبلا برای دیدن سایز بزرگ تصاویر باید روی تصویر کلیک میکردی تا به سایت اینستاگرام منتقل شوید تا در اینستاگرام سایز اصلی تصاویر را ببینید، ولی حالا شما در سایت خودتان، با طرحی زیبا و کاملا ایجکس که کاربران با کلیک روی تصاویر در سایت شما کادری باز شده و سایز اصلی تصاویر را نمایش خواهد داد.
 • ورژن 3.1.2.0: ما در این ورژن تغییرات زیادی را هم نظر ظاهری و هم در هسته افزونه انجام دادیم، و می توانم بگم که یکی از بهترین آپدیت ها بوده است. ما در این ورژن گروه های کاربری را اضافه کردیم که مدیر سایت می تواند دسترسی های استفاده از ماژول را فقط به گروه های خاص اعطا کند. همچنین چنانچه می دانید دانلود سایز اصلی تصاویر از اینستاگرام امکان ندارد، که ما در این آپدیت لینک دانلود سایز اصلی تصاویر اینستاگرام را قرار دادیم که کاربران بتوانند تصاویر را دانلود کنند، و البته مدیر سایت می تواند این امکان را غیرفعال کند، و یا کلا به گروه خاصی این اجازه را بدهد.
  همچنین یکی از امکانات زیبای دیگر این بوده که تگ های خاص (@ و #) را در متن جملات به شکل زیبائی تشخیص و جدا کرده و به رنگ زیبائی در آوردیم که یکی برای جستجو و دیگری برای لینک به پروفایل اینستاگرام شخص مورد نظر است.
  و همچنین بلوکی در صفحه فید بنا به خواسته دوستان ایجاد شد، که آواتار کسانی که در سایت شما صفحه اینستاگرام ایجاد کرده باشند و همچنین فعال کرده باشند، نمایش داده شوند که دیگر کاربران متوجه شوند که چه کسانی صفحه اینستاگرام ایجاد کرده اند.
 • ورژن 3.1.3.0: این ورژن که پس از یک روز از ارائه ورژن 3.1.2.0 منتشر شد، فقط بخاطر حل مشکل نمایش ندادن کامل تصاویر کاربران در بلوکی که در فید ایجاد شده بود هست و هم اینکه امکان زیبائی که در این یک روز در ماژول قرار داده شد، و به نظرم مورد توجه دوستان عزیز قرار خواهد گرفت، و به این صورت هست که هر کاربری که در سایت شما صفحه اینستاگرام ایجاد کند، در همان لحظه، پستی در صفحه فید با نام شخص ارسال خواهد شد، که صفحه اینستاگرام خود را ایجاد کرده و لینکی که در زیر پست قرار داده شده، کاربران دیگران با کلیک روی آن خواهند توانست به صفحه کاربر مورد نظر در سایت شما رفته و تصاویر اینستاگرام ایشان را مشاهده نمایند.
 • ورژن 5.1.4.0: ما در این ورژن، هر دو نسخه برای ورژن های 3 و 4 Phpfox را باهم ادغام کردیم و از این به بعد خود ماژول بصورت اتوماتیک نسخه Phpfox خود شما را تشخیص داده و کدهای همان ورژن را فعال خواهد کرد. ولی چون لایسنس در سایت کلوپ ایجاد میشود، و برای نشخه 3 و 4 متفاوت هست، این فایل که هیچ تفاوتی با نسخه 4 ندارد، در بخش 4 نیز برای دانلود قرار داده خواهد شد. ما در این ورژن مشکل تگ های @ و # را حل کردیم که بصورت کامل تشخیص داده نمیشدند و همنین از این ورژن به بعد تگ های فارسی را نیز تشخیص خواهد داد. و همچنین بلوکی که در صفحه فید ایجاد شده بود و بصورت نزولی کار میکرد، از این ورژن به بعد بصورت رندوم کار خواهد کرد.
 • ورژن 5.1.5.0: تغییرات زیادی در این آپدیت ایجاد شد، و قرار بود که در این نسخه کلی امکانات قرار داده شود که بخاطر زیادی کار افزونه، قسمتی از آن را منتشر می کنیم و در آپدیت بعدی بقیه امکانات اضافه خواهد شد.

  در این نسخه، نوشته های اینستاگرام بصورت اتوماتیک توسط افزونه تشخشیص داده خواهد شد، و اگر فارسی بود، راست چین کرده، و اگر انگلیسی بود، اول فونت زیبائی به آن داده و سپس چپ چپین خواهد کرد.

  همچنین موقع وارد کردن نام کاربری نیز بصورت اتوماتیک این چپ چین انجام خواهد شد، که در ورژن بعدی با نصب این افزونه این عمل در کل سایت بدون اینکه کوچکتریت نغییری در کدهای اسکریپت بدهید، اعمال خواهد شد.

  بنا به خواسته دوستان، لینک دانلود تصاویر اصلی اینستاگرام، در زیر هر تصویر قرار داده شد، که این ویژگی از طرف اینستاگرام غیرممکن اسن ولی با افزونه کلوپ براحتی می توانید تصاویر را دانلود کنید. طبیعی هست که تنظیمات دسترسی برای گروه های کاربری نیز قرار داده شده است که خود شما می توانید برای همه فعال کنید و یا اینکه برای گروه های خاص این امکان را قرار دهید.

  در ورژن جدید آیکن رو به بالا قرار داده شد، بخاطر اینکه تعداد ردیف های تصاویر زیاد است، کاربران براحتی بعد از تماشای تمامی تصاویر با کلیک روی این آیکن به سمت بالا هدایت شوند.

  این آیکن بصورت اتوماتیک با تشخیص ورژن اسکریپت، برای ورژن 3 در سمت راست، و در ورژن 4 در سمت چپ قرار خواهد گرفت.

اطلاعات بیشتر: رونمائی از افزونه اینستاگرام کلوپ

آموزش تصویری: آموزش تصویری افزونه اینستاگرام کلوپ

دمو: دموی آنلاین سامانه تست کلوپ

با تشکر: امیر بصیر
All rights reserved. (c) 2016 - 2021   Developed and Designed by: amir christ - version: 1.0.15   [Valid RSS]