Wednesday 27 January 2021 - 09:55:54
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵:۵۴

خلق یک ایده

نویسنده وبلاگ : امیر بصیر

تعداد بازدید : 190 بازدید
تاریخ انتشار مطلب : سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵:۴۶
تگ ها : idea   ایده   نظر   خلق_ایده   خلق_یک_ایده    
  • خوب ، با دقت و متفاوت ببینین

خوب دیدن نتایج خیلی خوبی رو رقم میزنه . شاید براتون اتفاق افتاده باشه که هر روز یه مسیر رو برای رسیدن به منزل طی کنین و هر روز با یه سری چیزای تکراری رو به رو بشید ولی یک روزی که حالو حوای متفاوتی دارید با دقت بیشتری به جزئیات و اجسامی که در مسیر شما هستن نگاه میکنین و گاها با چیزای جدیدی رو به رو میشید و تعجب میکنین که چرا تا حالا این جزئیات رو ندیده بودید . این نتیجه خوب و با دقت و یا متفاوت دیدن هست . زمانی که نیاز به یک ایده دارید اطرافتون رو خیلی خوب و با دقت نگاه کنین و به جزئیات بیشتر از سایر اوقات دقت کنین چون احتمالا راه گشای شما در همین جزئیات هست که شاید تا به حال بهش فکر هم نکرده بودید .

  • موارد مشابه و هم موضوع رو بررسی کنین

فرض کنین میخواید یک وب سایت برای یه پزشک طراحی کنین . خب ایده پردازی برای این موضوع مستلزم دیدن وب سایت های مشابه پزشگان مختلف هست چون هم با درخواست ها و نیازهای مختلف پزشگان آشنا بشید و هم انالیز خوبی روی رنگ بندی عمومی این نوع وب سایت ها ، بخش بندی های عمومی این وب سایت ها و … داشته باشید . متاسفانه با توجه به اینکه ما ایرانی ها خیلی کمتر به ظاهر وب سایت هامون اهمیت میدیم ، نمیتونیم توی وب سایت های ایرانی دنبال دیده و ایده پردازی بگردیم پس بهتره به سراغ سایت های خارجی بریم چون بهترین گزینه هستند .

  • با سایر طراحان و ایده پردازان در ارتباط باشیم و طرح ها و سایر ایده ها را ببینیم

یه ضرب المثلی قدیمی هست که میگه ” کمال‌ هم‌نشین‌ در من‌ اثر کرد ، وگرنه‌ من‌ همان‌ خاکم‌ که‌ هستم … ” مسما اگر شما هر روز چند ساعت از زمان با ارزش خودتون رو به مرور ایده های دیگران و طرح های دیگران اختصاص بدید ، در طراحی پروژه های خودتون خیلی بهتر و سریعتر میتونید به ایده مناسب برسید و خودتون خالق ایده باشین . برای اینکار بهتره از وب سایت هایی که عموما همه طراحان جهان از اون استفاده میکنن و ایده ها و خلاقیت های خودشون رو به اشتراک میگذارن استفاده کنین.

با تشکر: امیر بصیر
All rights reserved. (c) 2016 - 2021   Developed and Designed by: amir christ - version: 1.0.15   [Valid RSS]